KLASA SPORTOWA

OD ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Już od roku szkolnego 2018/2019, dzięki współpracy Akademii Projekt Tenis z krakowskim oddziałem Szkoły Gortata, ruszą klasy sportowe o profilu tenisa ziemnego. W naborze mogą wziąć udział dzieci z roczników 2010, 2009 i 2008 (doświadczenie w grze w tenisa ziemnego mile widziane, ale nie jest wymagane).
Dlaczego Szkoła Gortata?
Szkoła Gortata w Krakowie mieści się na os. Dywizjonu 303 bl. 66. Istnieje od września 2015, w którym to roku szkolnym edukację i treningi pobierało ponad 100 uczniów. W kolejnym roku (2016/2017) liczba ta podwoiła się i obecnie kształci ponad 200 dzieci i młodzieży z całej Polski, a nawet Europy. Szkoła realizuje podstawę kształcenia ogólnego i programy szkolenia sportowego zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej, a rozkład zajęć dydaktycznych jest dostosowany do rozkładu zajęć sportowych.

Cele Szkoły Gortata:
- celem działalności szkoły jest przygotowanie uzdolnionej sportowo młodzieży z całej Polski do reprezentowania kraju w rozgrywkach międzynarodowych na najwyższym poziomie sportowym. Jednocześnie poprzez dobre nauczanie umożliwia się młodym sportowcom ukończenie gimnazjum, zdanie egzaminu maturalnego i podjęcie studiów.
- dąży do maksymalnego opanowania i utrwalenia przez uczniów wiadomości objętych programem nauczania.
- umożliwia uczniom osiągającym bardzo dobre wyniki sportowe i uczestniczącym w zawodach ogólnopolskich lub międzynarodowych realizowanie indywidualnego programu lub toku nauki.
- realizuje optymalną ilość godzin zajęć sportowych. Pomagamy w karierze sportowej oraz zapewniamy udział w turniejach i zawodach sportowych najwyższej rangi.
- kadrę szkoły tworzą najlepsi specjaliści: trenerzy, lekarz sportowy, fizjoterapeuta – masażysta, pielęgniarka, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, pedagog szkolny.
- rekrutacja do szkoły polega na wyborze usportowionej młodzieży z całej Polski.
Co cechuje Szkołę Gortata:
- szkoła jest bezpłatna, bez czesnego i ukrytych opłat z klasami o następujących specjalnościach sportowych: tenis ziemny, koszykówka, piłka siatkowa, piłka ręczna, tenis stołowy, rugby, piłka nożna i boks.
- zapewnia wysoki poziom nauczania i nieustanny nadzór nad wynikami pracy Uczniów.
- gwarantuje opiekę rehabilitacyjno – lekarską i stomatologiczną.
- pomaga w karierze sportowej.
- zatrudnia Pedagoga, Psychologa Sportu i Dietetyka.
- dba o rozwój nie tylko sportowy, organizuje m.in. warsztaty profilaktyczne, akcje charytatywne i wyjścia edukacyjne.
- zapewnia udział w turniejach i zawodach sportowych najwyższej rangi (krajowe i zagraniczne).
- zapewnia transport na lini hala-szkoła, szkoła-hala.
- uczniowie spoza Krakowa zakwaterowani są w bursie szkolnej (os. Szkolne 18).
- wszystkim uczniom zapewnia wyżywienie (odpłatne obiady), naukę, treningi.
- uczniowie bez zabezpieczenia socjalnego mogą liczyć na zwolnienie z opłat za wyżywienie, po uzyskaniu pozytywnej opinii pedagoga szkolnego.
Pogram szkoleniowy tenisa ziemnego Projekt Tenis
Nasz zespół trenerów, w oparciu o program Tenis10 i wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi, przygotował specjalny system szkolenia dzieci od najmłodszych lat. Proponowany przez nas program treningowy sprawi, że zawodnicy, przy udziale ogromnej dawki zabawy, będą gotowi do rywalizacji o najwyższe cele z rówieśnikami w turniejach z serii Tenis10 i Talentiady. Od następnego sezonu przewidziane są regularne rozgrywki z atrakcyjnymi nagrodami oraz wewnętrzne testy sprawnościowe dla zawodników Akademii Projekt Tenis.

Przez pierwsze trzy lata edukacji (klasy 1-3 SP) dzieci będą miały zapewnione przez szkołę 10 godzin lekcyjnych zajęć ogólnorozwojowych w tygodniu (pływalnia, gimnastyka sportowa, tenis itp.) – pozwoli to na prawidłowy sportowy rozwój i przygotowanie dziecka do kolejnych lat uprawiania sportu. Po 3 klasie uczeń będzie mógł skoncentrować się już tylko na tenisie.

Klasy SP 1-3: 10 godzin lekcyjnych treningu ogólnorozwojowego (w szkole) + 3 godziny tenisa ziemnego (w klubie Projekt Tenis)
Klasy SP 4-6: 10 godzin lekcyjnych tenisa ziemnego (w szkole) + 3 godziny tenisa ziemnego (w klubie Projekt Tenis)
Klasy SP 7-8: 16 godzin lekcyjnych tenisa ziemnego (w szkole) + 3 godziny tenisa ziemnego (w klubie Projekt Tenis)
Klasy LICEUM 1-4: 16 godzin lekcyjnych tenisa ziemnego (w szkole) + 6 godzin tenisa ziemnego (w klubie Projekt Tenis)

Powyższy schemat pozwoli na stopniowe rozwijanie tenisowego potencjału każdego z zawodników i zapewnienie wystarczającej ilości godzin treningu w tygodniu.

Dzięki współpracy naszej Akademii z marką Head, każdy zawodnik zrzeszony w klubie będzie miał możliwość zakupu tenisowego pakietu startowego w atrakcyjnej cenie. Zestaw zawiera koszulkę, spodenki, czapkę, rakietę, plecak, a całość obrandowana zostanie klubowym logotypem.

Drodzy rodzice
Podjęcie współpracy ze Szkołą Gortata w Krakowie oznacza milowy krok w kierunku szkolenia młodych tenisistów dla naszego klubu. Od dłuższego czasu nosiliśmy się z zamiarem stworzenia wyjątkowych warunków do rozwoju dla dzieci, które wiążą swoją przyszłość z zawodową grą w tenisa ziemnego. Zapisując dzieci do tenisowych klas sportowych należy zdać sobie sprawę z faktu, iż tenis, ze względu na swoją szczególną specyfikę, wiąże ze sobą koszty. Treningi tenisa ziemnego z ramienia szkoły są bezpłatne – to już ustaliliśmy wyżej – natomiast, żeby zachować ciągłość wymaganego treningu, dzieci będą także uczęszczać na klubowe treningi tenisa w/g powyższego schematu. Naszym celem jest stworzenie grupy zawodników, która od najmłodszych lat będzie mogła z powodzeniem rywalizować z rówieśnikami na krajowej arenie. Wszystkie zajęcia, zarówno szkolne, jak i te klubowe, będą koordynowane przez Trenera Huberta Paszkowskiego – licencjonowanego trenera PZT.

Więcej informacji:
Trener Hubert Paszkowski
tel. 512-210-945
hubert@projekt-tenis.pl
 
U jędrusia
SG13
Head
 

AKADEMIA PROJEKT TENIS

W Projekt Tenis prowadzimy zajęcia dla dzieci i dorosłych – na poziomie rekreacyjnym, jak i zawodniczym. Dołącz do drużyny Projekt Tenis już teraz:

Masz pytania? kontakt@projekt-tenis.pl

INFORMACJE

Kraków
tel. 512-210-945
kontakt@projekt-tenis.pl

Karta zgłoszeniowa
Regulamin
Statut KS Projekt Tenis

OFERTA

Treningi dla dzieci
Treningi dla dorosłych
Klasa sportowa
Turnieje
Obozy
Imprezy okolicznościowe

SZYBKI KONTAKT

Hubert Paszkowski
tel. +48 512 210 945
hubert@projekt-tenis.pl

2013-2021 © Projekt Tenis